Impreza firmowa w plenerze kontra kaprysy Matki Natury - VIGVAM Warszawa

Impreza firmowa w plenerze kontra kaprysy Matki Natury

Pogoda w naszym kraju zdaje się być istotą myślącą, żeby nie powiedzieć złośliwą. No, bo jak inaczej wytłumaczyć to, że od poniedziałku do piątku świeci słońce, a w sobotę leje jak z cebra? Podobnie sprawy mają się podczas większości plenerowych imprez firmowych i pikników rodzinnych. Przez cały tydzień pogoda jest cudowna, a gdy tylko wychodzimy na imprezę niebo zasnuwa się ciężkimi deszczowymi chmurami...

Ten nieco żartobliwy opis aury doskonale oddaje problem, z jakim borykają się organizatorzy imprez plenerowych – niezależnie od tego, czy ma to być event firmowy czy impreza miejska. Na szczęście znamy rozwiązanie, dzięki któremu impreza może się udać niezależnie od kaprysów aury. Jest nim hala namiotowa.
namiot na imprezę firmową

Typologia hal namiotowych na każdą okazję

Producenci hal namiotowych wyróżniają trzy typy namiotów, które ze względu na swoją konstrukcję odpowiadają na zróżnicowane potrzeby użytkowników. Pierwszym typem są namioty przemysłowe ciężkie charakteryzujące się dużym zaawansowaniem konstrukcyjnym oraz niemałą masą. Tego typu namioty doskonale sprawdzają się jako powierzchnie magazynowe lub garażowe. Nie jest to jednak namiot, który ustawia się na jedno- lub kilkudniowy even. Drugim typem hal namiotowych są namioty halowe średnie. Namioty średnie charakteryzują się dużą mobilnością oraz łatwością montażu i demontażu, a zarazem wytrzymałością. Z namiotów takich możemy korzystać przez cały rok. Przedsiębiorcy wykorzystują je jako tymczasowe magazyny, a firmy eventowe organizują w nich dłuższe eventy. Jeśli jednak planujemy jedno- lub dwudniową imprezę nie ma sensu sięgać po konstrukcje średnie. W tym wypadku lepiej sprawdzą się hale namiotowe lekkie. Hale namiotowe lekkie montuje się i demontuje w mgnieniu oka. Są to namioty o lekkiej i prostej konstrukcji, które doskonale sprawdzają się podczas imprez rodzinnych oraz plenerowych przyjęć weselnych, jak również do aplikacji biznesowych.

Ustawienie hali a niezbędne formalności

W myśl obowiązujących przepisów (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) hala namiotowa nie jest budynkiem, ani obiektem małej architektury. Jej ustawienie nie wymaga, więc uzyskania pozwolenia na budowę. Nie oznacza to jednak, iż halę możemy ustawić nie informując o tym nikogo. Zgodnie z przepisami przed ustawieniem hali namiotowej powinniśmy zgłosić ten fakt organowi właściwemu, co oznacza konieczność wybrania się do Urzędu Miasta lub Starostwa Powiatowego.

Impreza firmowa w plenerze z halą namiotową – podsumujmy fakty  

Zakładając, że planujemy jedno- lub dwudniowy event firmowy w plenerze i na wypadek załamania pogody chcemy zapewnić uczestnikom imprezy schronienie, powinniśmy sięgnąć po odpowiednie namioty. Opisanym powyżej potrzebom bez najmniejszego problemu sprosta namiot halowy lekki. Jest to lekka i niezwykle łatwa w montażu oraz demontażu konstrukcja, z obsłużeniem której nie powinniśmy mieć większych trudności zwłaszcza, że coraz więcej firm oferujących wynajem hal namiotowych oferuje wynajem wraz z montażem i demontażem. Przed ustawieniem hali powinniśmy pamiętać o konieczności zgłoszenia tego faktu do organu właściwego. Później pozostaje nam już tyko dobrze się bawić!