Hale namiotowe używane kontra nowe – co się opłaca?

Obecnie na rynku można znaleźć i zamówić rozmaite hale namiotowe dopasowane do różnych potrzeb. Są one popularne bo mają bardzo szerokie zastosowanie – od prowadzenia działalności gospodarczej, przez organizację wystaw, a także imprez plenerowych. Decyzja o zakupie takiego obiektu wymaga rozważenia, czy chcemy mieć nowy namiot, czy używany za niższą cenę. Alternatywą dla zakupu pozostaje zawsze wynajem. Zobacz, która opcja jest najbardziej opłacalna.

Nowe hale namiotowe – czy opłaca się je kupić?

Nowe hale zwykle są objęte gwarancją producenta, co daje pewność, że w razie jakichkolwiek problemów można liczyć na wsparcie serwisowe. Poza tym, są to obiekty produkowane w najnowszych technologiach, co pozytywnie wpływa na ich trwałość i wygląd przez długi czas. Na pewno zaletą nowych hal jest możliwość zaprojektowania i wykonania ich na indywidualne zamówienie, ze wskazaniem konkretnej kolorystyki, wymiarów, układu czy wyposażenia.

Wadą jest wyższa cena zakupu, ale też czas oczekiwania. Jednak to niewielkie problemy, bo po pierwsze można zapytać o dostępność zakupów ratalnych, a po drugie – kupić gotowy produkt.

hala-namiotowa

Zalety i wady używanych hal namiotowych

Używane hale namiotowe kuszą przede wszystkim niską ceną. Są też łatwiej dostępne, często od ręki, co pozwala znacznie przyspieszyć ogólny czas realizacji inwestycji. Cenę zawsze można jeszcze spróbować negocjować, szczególnie jeśli hala ma defekty.

I to właśnie potencjalne uszkodzenia są wadą tego typu obiektów. Poza tym nie obowiązuje tu gwarancja, co oznacza, że ewentualne naprawy będą obarczone dodatkowymi kosztami po stronie inwestora. To jego ryzyko, bo nie zna on historii hali i musi liczyć się z potencjalnie występującymi wadami ukrytymi.

Alternatywa dla zakupu – wynajem

Jeśli potrzebujesz hali namiotowej, możesz rozważyć jeszcze jedną opcję. Alternatywą dla zakupu jest wynajem hal namiotowych, który też ma szereg korzyści. To niski koszt, kompleksowe wsparcie dostawcy oraz brak trosk o transport, montaż, demontaż i konserwację obiektu.

Co wybrać? Która hala jest najlepsza?

Decyzja o zakupie nowej czy używanej hali namiotowej zależy od wielu czynników. Jeśli dysponujesz odpowiednim budżetem i zależy Ci na gwarancji oraz indywidualizacji obiektu, rozważ nabycie nowej hali. Używana będzie odpowiednia, jeśli pochodzi z zaufanego źródła, a Ty nie zamierzasz za nią przepłacać. Wreszcie wynajem, doskonały do okazjonalnych zapotrzebowań i gwarantujący kompleksowe wsparcie wypożyczalni.