Hala aluminiowa - Hale namiotowe aluminiowe Warszawa

Vigvam

Hale namiotowe aluminiowe

Hale namiotowe aluminiowe to doskonała alternatywa dla konstrukcji stałych, jak również namiotów przemysłowych produkowanych w systemach stal + PCV lub stal + PE. Są to obiekty tymczasowe, których podstawowym zadaniem jest zadaszenie dużej powierzchni w krótkim czasie. Lekka konstrukcja aluminiowa z jednej strony daje możliwość szybkiej budowy hali w dowolnym miejscu, z drugiej zapewnia optymalne warunki wewnątrz hali, którą możemy użytkować jako halę magazynową lub przestrzeń warsztatową. Konstrukcja bardzo dobrze zabezpiecza wnętrze przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jednocześnie umożliwiając zapewnienie wewnątrz odpowiednich warunków przechowywania konkretnych materiałów. W zależności od rozmiaru hali aluminiowej oraz przygotowania powierzchni pod wzniesienie montaż konstrukcji zajmuje od 1 do 3 dni.

Hala aluminiowa – zalety konstrukcji

Hale namiotowe aluminioweHala aluminiowa podobnie jak namiot halowy mają wiele zalet wynikających z lekkości i tymczasowego charakteru konstrukcji. Co to za zalety?

Warto zacząć od tego, że w odróżnieniu od hali wznoszonej przy zastosowaniu tradycyjnych technologii budowlanych hale namiotowe aluminiowe nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę. To umożliwia relatywnie szybki montaż hali w dowolnym miejscu, w którym ze względu na realizowane aktualnie działania przedsiębiorstwa niezbędne jest tymczasowe zadaszenie określonej powierzchni. Postawiona bez pozwolenia na budowę hala namiotowa może być użytkowana w okresie do 120 dni. W przypadku jeśli zależy nam na dłuższym użytkowaniu hali musimy uzyskać zgodę na budowę lub zdemontować halę aluminiową i przenieść ją w inne miejsce, w którym może być użytkowana przez kolejne 120 dni.

Do innych zalet hal aluminiowych zalicza się:

  • szybki montaż – jak już wcześniej wspomnieliśmy halę możemy wznieść nawet w przeciągu jednego dnia roboczego,
  • indywidualne wzornictwo – w przypadku konstrukcji, w których decydujemy się na pokrycia ścienne z PCV lub PE możemy wybierać z szerokiej gamy kolorystycznej, równie duże możliwości daje nam blacha trapezowa,
  • lekkość konstrukcji – profile aluminiowe oraz blachy trapezowe to materiały należące do materiałów lekkich i łatwych w obróbce, to znacząco przyspiesza wznoszenie hal aluminiowych,
  • modułowa konstrukcja – hale namiotowe aluminiowe powstają na bazie konstrukcji modułowej, która umożliwia dostosowanie rozmiaru hali do indywidualnych potrzeb inwestora, jak również jego modyfikację w miarę zmieniania się tych potrzeb,
  • korzystna cena – hala aluminiowa jest rozwiązaniem nieporównywalnie tańszym niż tradycyjna hala murowana, także w aspekcie eksploatacji.

Hale namiotowe aluminiowe – nie tylko dla przemysłu

Hala aluminiowa to rozwiązanie powszechnie kojarzone z zastosowaniami przemysłowymi. Tymczasem nowoczesne konstrukcje hal namiotowych aluminiowych pozwalają na ich zastosowanie w wielu innych sektorach, także w branży sportowej. Hale są tak uniwersalne i wytrzymałe, iż stanowią doskonałe pokrycie wszelkiego rodzaju boisk sportowych i przestrzeni treningowych, gwarantując wysoki komfortu użytkowania oraz bezpieczeństwo znajdujących się wewnątrz ludzi. W zależności od przeznaczenia hala aluminiowa może stanowić wyłącznie formę zadaszenia i zabezpieczenia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jak i spełniać rolę w pełni funkcjonalnej przestrzeni zamkniętej ogrzewanej w środku.

Lekka konstrukcja hal aluminiowych umożliwia ich montaż bez fundamentów. Hale możemy stawiać zarówno na betonie i asfalcie, jak i bezpośrednio na ziemi, co znacząco rozszerza spektrum ich zastosowań w różnych branżach. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że obok ogrzewania hala aluminiowa może zostać wyposażona we wszystkie niezbędne do jej komfortowego użytkowania instalacje. 

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?