Jak ogrzać halę namiotową? - VIGVAM Warszawa

Jak ogrzać halę namiotową?

Wielu przedsiębiorców rozważających skorzystanie z zalet oferowanych przez hale namiotowe zastanawia się jak można zadbać o odpowiednią temperaturę wewnątrz hali. Ze względu na swoje przeznaczenie ogrzewania wymagają przede wszystkim całoroczne hale magazynowe oraz różnego rodzaju hale warsztatowe przeznaczone do użytku niezależnie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Rzadziej stosuje się ogrzewanie hal namiotowych o przeznaczeniu bankietowym, z których korzystamy przede wszystkim w sezonie wiosenno-letnim.

Izolacja podstawą komfortu cieplnego

Przy wyborze hal namiotowych całorocznych uwagę należy zwrócić przede wszystkim na materiał, z jakiego została wykonana hala. Materiał konstrukcyjny o dobrych parametrach izolacji cieplnej pozwoli uzyskać i utrzymać komfort cieplny przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów związanych z ogrzewaniem hali.

Jak ogrzać halę namiotową?

 

Źródła ciepła: Jak ogrzać halę namiotową szybko i tanio?

Nowoczesne technologie oferują nam szeroki wybór systemów grzewczych, w tym także systemów, które możemy z sukcesami użytkować w halach namiotowych i namiotach halowych. W zależności od kubatury obiektu oraz preferencji inwestora do ogrzewania hal namiotowych stosuje się przede wszystkim nagrzewnice. Dostępne są:

  • - nagrzewnice olejowe,
  • - nagrzewnice gazowe,
  • - nagrzewnice elektryczne.

Alternatywą dla nagrzewnic są promienniki ciepła. Promienniki ciepła stosuje się przede wszystkim w przypadku dużych obiektów halowych. Wynika to z wysokiej sprawności urządzeń grzewczych i związanej z nią efektywności ogrzewania. Promienniki ciepła emitują promieniowanie w paśmie podczerwieni. Oznacza to, że nie ogrzewają powietrza we wnętrzu hali. Ogrzewane są bezpośrednio ściany, podłogi, a także obiekty znajdujące się w hali. Z zalet promienników ciepła w szczególności korzystają rolnicy i hodowcy – bardzo dobrze sprawdzają się one bowiem w przypadku hal namiotowych i rolniczych z żywym inwentarzem.

Jak działają nagrzewnice w halach namiotowych?

Jak już wspomnieliśmy mniejsze hale namiotowe ogrzewa się przede wszystkim przy pomocy nagrzewnic. Dostępne są nagrzewnice zasilane olejem, gazem lub energią elektryczną. System grzewczy bazujący na nagrzewnicach działa na zasadzie rozprowadzania po hali gorącego powietrza, które jest tłoczone tunelami z PCV. Taki sposób dystrybucji energii cieplnej umożliwia uzyskanie pożądanej temperatury w relatywnie krótkim czasie, przy czym należy pamiętać o tym, że najlepiej sprawdza się w warunkach ograniczonej kubatury obiektu.